muse-lt


 
rodiklisrodiklis  CalendarCalendar  DUKDUK  IeškotiIeškoti  Narių sąrašasNarių sąrašas  Vartotojų grupėsVartotojų grupės  RegistruotisRegistruotis  Prisijungti  

Share | 
 

 Grupė Nirvana

Go down 
AutoriusPranešimas
Dzenetuxxx
verta aplankyti Muse koncertą
avatar

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2010-03-26
Age : 24
Miestas : Telšiai

RašytiTemos pavadinimas: Grupė Nirvana   2010-10-15, 16:32

Nariai

* Kurt Cobain – vokalas, gitara (1990 – 1994)
* Krist Novoselic – bosinė gitara
* Dave Grohl – mušamieji, pritariamasis vokalas

Kilmė - Aberdynas (Vašingtonas, JAV)
Aktyvumo metai - 1987-1994
Žanras(-ai) - Alternative rock, Grunge
Įrašų kompanija(-os) - Sub Pop
DGC Records.

Buvę Nariai

* Aaron Burckhard – mušamieji (1987)
* Dale Crover – mušamieji (1987 – 1988, 1990)
* Jason Everman – gitara (1989)
* Chad Channing – mušamieji (1988 – 1990)
* Dan Peters – mušamieji (1990)
* Pat Smear – gitara (1993 – 1994)

Diskografija

* Bleach (1989)
* Blew EP(1989)
* Nevermind (1991)
* Hormoaning EP (1992)
* Incesticide (1992)
* In Utero (1993)
* Unplugged In New York (1994)
* Singles (1996)
* From The Muddy Banks of The Wishkah (1996)
* Nirvana (2002)
* With The Lights Out (2004)
* Sliver: The Best of the Box (2005)
* Live at Reading (2009)Aprašymas
Iki „Nirvanos“, alternatyvioji muzika parduotuvėse buvo kišama tik į specialius skyrius, o leidybinėms kompanijoms tai buvo tik nereikalingi nuostoliai. Po antrojo grupės albumo, 1991-aisiais pasirodžiusio „Nevermind“, situacija nepalyginamai pasikeitė. „Nirvana“, labiau nei bet kuri kita grupė, išpopuliarino ‚punk‘, ‚po-punk‘ ir ‚indie‘ roką, ir, to net nesiekdama, įtraukė tokią muziką tarp grojamiausių Amerikos radijo stočių kūrinių. Kolektyvo atliekami garsai, nors ir turėjo panašų skambesį į „Black Sabbath“ ar „Cheap Trick“, visgi tai buvo griežtas ‚indie‘ rokas. Jie perdarinėjo „The Vaselines“ dainas, naujai atgaivino „Devo“ muziką, o lyderis Kurt‘as Cobain‘as į savo atliekamą repertuarą nuolat stūmė savo mėgstamiausias grupes – nesvarbu, ar tai buvo meninis „The Raincoats“ punk‘as, ar sunkioji liaudies muzika, atliekama „The Meat Puppets“ – jo nuomone jo mėgiami įrašai visuomet buvo svarbesni už jo kuriamas dainas. „Nirvana“, pasižymėjusi ‚indie‘ roko ideologija ir pop stilių atitinkančiomis melodijomis, išpopuliarėjo garso greičiu – jų įrašuose ir gyvuose pasirodymuose jungėsi po-industrinis triukšmas ir sunkiojo metalo kalimas. Būtent tai ir padarė grupę precedento neturinčia daugiamilijoninius tiražus parduodančia sensacija. „Jane's Addiction“ ir „Soundgarden“ galbūt įrodė plačiajai sunkiojo metalo Amerikos auditorijai, kad alternatyvioji muzika yra gerai, o „The Pixies“ galbūt sujungė pop muzikos jautrumą su ‚indie‘ roko triukšmu, tačiau būtent „Nirvana“ sujungė visa tai į vieną vietą, sukurdama skambesį, kuris kartu buvo ir liepsnojantis, ir melodingas. Tuo pačiu, grupės nariai pasižymėjo savo nenuspėjamumu ir maištingumu, taigi niekuomet nebuvo galima įsivaizduoti jų ir ypač grupės lyderio Kurt‘o Cobain‘o likimo. Kęsdamas nuo priklausomybės narkotikams ir maniakiškos depresijos, jis atsidūrė ant savęs žalojimo ir net savižudybės slenksčio, nors iki 1994-ųjų balandžio 8-osios jo vadybininkai ir įrašų kompanija sugebėjo tai gana gerai slėpti. Būtent tą dieną jis buvo rastas negyvas nuo savo paties paleistos kulkos. Cobain‘as galbūt ir nesugebėjo atlaikyti „Nirvana“ sėkmės, tačiau grupės palikimas išlieka vienu labiausiai įkvėpiančių rokenrolo istorijoje.

Kurt‘as Cobain‘as (vokalas, gitara) susipažino su Chris‘u Novoselic‘u (tikrasis vardas – Krist‘as Novoselic‘as) (bosinė gitara) 1985-aisiais metais, Vašingtono valstijoje, mažame Aberdyno miestelyje, esančio 100 mylių atstumu nuo Sietlo. Jei Novoselic‘o vaikystė buvo palyginti rami ir graži, tai Cobain‘as jau nuo mažų dienų buvo įmestas į tikrą sumaištį – jo tėvai išsiskyrė, kai jam tebuvo aštuoneri. Po skyrybų jam tekdavo gyventi pas įvairiausius giminaičius – augdamas jis pamilo „The Beatles“ muziką, o dar vėliau jį patraukė ir sunkusis metalas. Galiausiai tarp jo labiausiai klausomų atlikėjų įsitvirtino sunkusis punk‘as, vaikinas susipažino su „The Melvins“, Olimpijos mieste įsikūrusia pogrindine šio stiliaus grupe. Tuomet Cobain‘as pradėjo groti tokiose grupėse, kaip „Fecal Matter“, dažnai koncertuodavo su „The Melvins“ bosistu Dale‘u Crover‘iu. Per „The Melvins“ lyderį Buzz‘ą Osborne‘ą, Cobain‘as ir susipažino su Novoselic‘u, kuris taip pat domėjosi punk muzika, o tai reiškė, kad jis, kaip ir Cobain‘as, buvo gerokai atitolęs nuo drūtų prasčiokų, gyvenančių Aberdyne. Taigi, jiedu nutarė sukurti grupę pavadinimu „The Stiff Woodies“ – joje Cobain‘as grojo būgnais, Novoselic‘as bosine gitara, ir tuo pat metu vienas kitą keitė, atlikdami gitaros ir vokalo partijas. Grupės pavadinimai keitėsi taip pat greitai, kaip gitaristai, kol buvo nuspręsta, jog Cobain‘as kartu ir gros gitara, ir dainuos. Persivadinę į „Skid Row“, jie į savo gretas buvo priėmę būgnininką Aaron‘ą Burkhart‘ą, kuris vėliau, 1986-ųjų pabaigoje paliko grupę. Jį pakeitė Chad‘as Channing‘as ir 1987-aisiais grupė galiausiai pasivadino „Nirvana“.

„Nirvana“ pradėjo atlikinėti savo pasirodymus Olimpijoje vykusiuose vakarėliuose, taip atrasdami vis daugiau savo pasekėjų. Per 1987-uosius metus grupė kartu su prodiuseriu Jack‘u Endino, sukūrė apie dešimt bandomųjų įrašų, kuriuos jis vėliau pagrojo Jonathan‘ui Poneman‘ui, vienam iš Sietle veikusios ‚indie‘ leidybinės firmos „Sub Pop“ įkūrėjų. Poneman‘as pasirašė sutartį su „Nirvana“ ir 1988-ųjų gruodį grupė išleido pirmąjį savo singlą, „Shocking Blue“ dainos „Love Buzz“ koverį. Kompanijos „Sub Pop“ atstovai surengė efektyvią marketingo schemą, kuri trijulę parodė, kaip iš tamsios girios į miestą atvykusius prasčiokus, o tai Cobain‘ą ir Novoselic‘ą erzino. Singlas „Love Buzz" buvo gana gerai priimtas publikos, o debiutinis grupės albumas, „Bleach“, tapo tuo, kas pradėjo tikrai judinti grupės reikalus pirmyn. Įrašytas vos už 600 dolerių ir išleistas 1989-ųjų pavasarį, albumas „Bleach“, po truputį tapo hitu tarp koledžo radijo stočių, mat grupė nuolat koncertavo. Nors ant „Bleach“ viršelio Jason‘as Everman‘as buvo įrašytas, kaip antrasis gitaristas, jo grojimo įraše girdėti nebuvo – jis tik koncertavo su grupe, reklamuojant albumą, ir metų pabaigoje paliko grupę, prisijungdamas iš pradžių prie „Soundgarden“, o vėliau prie „Mindfunk“. Buvo parduota apie 35,000 albumo „Bleach“ kopijų ir „Nirvana“ tapo koledžų radijo stočių bei savaitinės britų muzikos spaudos favoritais. To užteko, kad kolektyvas patrauktų didžiųjų įrašų kompanijų dėmesį.

Vasaros metu „Nirvana“ išleido kūrinius „Sliver“ ir „Dive“, kurie buvo įrašyti su „Mudhoney“ būgnininku Dan‘u Peters‘u, o prodiusavo juos Butch‘as Vig‘as. Grupė taip pat su Vig‘u įrašė šešių dainų bandomąjį diską, kuris buvo išparduotas didžiosioms įrašų kompanijoms, ne už ilgo pradėjusioms kovoti dėl sutarties su grupe. Vasaros pabaigoje, buvęs Vašingtono sunkiosios muzikos grupės „Scream“ narys, Dave‘as Grohl‘as, tapo „Nirvana“ būgnininku ir grupė pasirašė leidybinę sutartį su „DGC“ už 287,000 dolerių. „Nirvana“ kartu su prodiuseriu Vig‘u įrašė antrąjį savo albumą. Diskas „Nevermind“ buvo išleistas rugsėjo mėnesį, tuo metu kai grupė keliavo po Europą, apšildydama „Sonic Youth“, o vėliau įvyko ir greitos gastrolės po Ameriką. Leidybinė firma „DGC“ nedėjo didelių vilčių į albumą, tikėdamasi iš viso parduoti apie 100 000 kopijų, tačiau „Nevermind“ staiga tapo didžiuliu hitu, iškart parduotu pradiniu 50 000 kopijų tiražu ir susidūrusiu su kopijų trūkumu visoje Amerikoje. Prie tokios sėkmės bene labiausiai prisidėjo puikus kūrinys „Smells Like Teen Spirit“, kurio vaizdo klipą sukti pradėjo net „MTV“. 1992-ųjų pradžioje „Smells Like Teen Spirit“ užkopė į Amerikos singlų Top 10-uką, o albumas „Nevermind“ iš pirmosios pozicijos išstūmė daug girtą Michael‘o Jackson‘o sugrįžimo darbą „Dangerous“. Netrukus po to, albumas pasiekė ir Didžiosios Britanijos Top 10-uką. Atėjus vasario mėnesiui, albumas jau galėjo didžiuotis tris kartus platininio statusu.

Muzikos industrijai „Nirvanos“ sėkmė buvo toks pats siurprizas kaip ir pačiai „Nirvanai“. Netrukus tapo akivaizdu, jog grupė gerai nežino, kaip susitvarkyti su tokiu pasisekimu. Tuo metu, kai albumas „Nevermind“ buvo išleidžiamas, grupė įvairiausiais būdais siekė sudominti publiką – Cobain‘as pasirodė „MTV“ laidoje „Headbanger's Ball“, „BBC“ laidoje „Top of the Pops“ grupės nariai siekė dėmesio, mėtydami į viršų savo gitaras ir dainuodami kitų atlikėjų stiliumi, o tradicinį jų instrumentų sulaužymą, po kurio įvyko ir Novoselic‘o bei Grohl‘o pasibučiavimas, įamžino „Saturday Night Live“ kūrybinė grupė – tačiau jau pavasarį iškilo klausimas, ar grupė sugebės išlaikyti stabilumą. 1992-ųjų vasarį Cobain‘as vedė savo mylimąją Courtney Love – ‚indie‘ roko grupės „Hole“ lyderę. Jie taip pat pranešė, kad rudenį jie susilauks ir pirmojo vaiko. Netrukus po vedybų pasklido gandai apie tai, jog pora nuolat vartoja heroiną – kalbos dar labiau paaštrėjo, kai „Nirvana“ atšaukė keletą numatytų vasaros pasirodymų. Cobain‘as skundėsi, kad jį kamuoja chroniški skrandžio skausmai – tai buvo patvirtinta, kai po vieno koncerto tų metų birželį jis atsidūrė ligoninėje Belfaste. Visgi, gandai apie heroino vartojimą netilo, o ypač suaktyvėjo vasaros pabaigoje, kai pasirodė straipsnis apie tai, jog Love narkotikus varotojo net savo nėštumo metu. Ir Love, ir Cobain‘as paneigė straipsnio kaltinimus, prieš jo autorių buvo imtasi grasinimų. 1992-ųjų rugpjūčio 18-ąją Love pagimdė sveikutėlę mergaitę Frances Bean Cobain, tačiau netrukus porai teko pradėti kovą su vaikų teisių apsaugos pareigūnais, besirėmusiais minėtuoju straipsniu. 1993-iųjų pradžioje pora apsigynė teises į savo vaiko priežiūrą.

Kadangi Cobain‘as buvo užsivertęs įvairiais popierizmo reikalais, „Nirvana“ iki 1993-iųjų pavasario negalėjo įrašyti naujo savo albumo, seksiančio po garsiojo „Nevermind“. Todėl 1992-ųjų pabaigoje kompanija „DGC“ išleido įvairius grupės kūrybos likučius diske „Incesticide“ – šis albumas pasiekė 39-ąją JAV topo vietą, o Didžiojoje Britanijoje pakilo iki 14-ojo laiptelio. Kai grupė pasirengė trečiojo albumo įrašams, ji išleido ir dvigubą singlą „Oh, the Guilt“ kartu su „Jesus Lizard“ iš „Touch & Go Records“. Nauju savo prodiuseriu pasirinkę Steve‘ą Albini (dirbusį su „Pixies“, „The Breeders“, „Big Black“, „The Jesus Lizard“), „Nirvana“ įrašė trečią savo studijinį albumą „In Utero“ vos per dvi savaites, 1993-iųjų pavasarį. Baigiant įrašinėjimo darbus, „Nirvana“ vėl apgaubė kontroversijos banga. Gegužės antrąją Cobain‘as perdozavo heroino, tačiau tai pavyko nuslėpti nuo žiniasklaidos. Sekantį mėnesį Love iškvietė policiją į savo namus Sietle, mat vonioje užsidaręs Cobain‘as grasino nusižudymu. Iki liepos mėnesį įvykusio Naujos Muzikos seminaro Niujorke, kur grupė pristatė naująjį albumą „In Utero“, Cobain‘as dar kartą perdozavo narkotikų ir tai vėl buvo nutylėta. Tuo pat metu pasirodė pranešimai apie tai, jog kompanija „DGC“ nėra patenkinta naujuoju grupės įrašu, kaltindama „Nirvana“ narius, kad šie specialiai sukūrė nekomercinį albumą. Ir grupė, ir įrašų firma žiniasklaidai tokius kaltinimus neigė. Nutarę, kad Albini darbas yra per lėkštas ir negilus, „Nirvana“ pasikvietė į pagalbą grupės „R.E.M.“ prodiuserį Scott‘ą Litt‘ą, kad šis padėtų perdaryti albumą.

Galiausiai 1993-iųjų metų rugsėjį „In Utero“ buvo išleistas ir sulaukė teigiamų kritikų vertinimų bei gerų pardavimų – jis debiutavo ir JAV, ir Didžiosios Britanijos topų viršūnėse. Populiarindami įrašą, „Nirvana“ išsiruošė į gastroles po Ameriką, kurių metu pagalbiniu gitaristu pasikvietė būti buvusį „Germs“ narį Pat‘ą Smear‘ą. Nors albumas ir turas abu buvo sėkmingi, visgi pardavimai nebuvo tokie, kokių tikėtasi, o į kai kuriuos pasirodymus bilietai nebuvo išperkami iki paskutiniosios savaitės. To įtakota, grupė sutiko sugroti „MTV“ televizijos studijoje akustinį koncertą, vadinamąjį „Unplugged“, ir albumo „In Utero“ pardavimai po šio šou pasirodymo gruodį, smarkiai pakilo. Po to, kai 1994-ųjų sausio 8-ąją grupė Sietlo „Center Arena“ salėje užbaigė savo gastroles po JAV, jie paskelbė besiruošią aplankyti ir Europą vasario mėnesį. Po koncerto Miunchene vasario 29-ąją, Cobain‘as kartu su Love pasiliko atostogų Romoje. Kovo 4-ąją dieną ji atsikėlusi rado Cobain‘ą bandžiusį nusižudyti – jis perdozavo raminamųjų ir kartu gėrė šampaną. Nors iš pradžių buvo pranešta, kai tai tebuvo atsitiktinis perdozavimas, „Nirvana“ stovykloje buvo žinoma, kad vokalistas netgi paliko pomirtinį raštelį.

Vos po savaitės ligoninėje Cobain‘as sugrįžo į Sietlą, kur jo dvasinė liga progresavo toliau ir labai greitai. Kovo 18-ąją dieną policijai vėl teko atkalbinėti dainininką nuo savižudybės, kai jis vienas užsirakino kambaryje. Love ir „Nirvana“ vadybininkai suorganizavo intervencinę programą, kurios dėka Cobain‘as atsidūrė „Exodus“ atsistatymo centre Los Andžele, kovo 30-ąją dieną. Visgi, jau balandžio 1-ąją jis išėjo iš klinikos ir sugrįžo į Sietlą. Balandžio 4-ąją jo motina parašė pareiškimą apie asmens dingimą. Dieną po to, Cobain‘as nusišovė į galvą savo namuose Sietle. Jo kūnas nebuvo rastas iki balandžio 8-osios, kai elektrikas atvyko įrenginėti aliarmo sistemos Cobain‘o namuose ir rado žvaigždės lavoną.

Novoselic‘as ir Grohl‘as planavo išleisti dvigubą „gyvą“ albumą 1994-ųjų pabaigoje, tačiau po to nutarė, kad tie įrašai – per daug skausmingi. Vietoj jų albumo pavidalu buvo išleistas minėtasis „MTV Unplugged“. Diskas debiutavo ant aukščiausių JAV ir Didžiosios Britanijos topų laiptelių. Taip pat pasirodė albumas, kuriame sudėti gyvi pasirodymai bei grupės interviu iš „Nevermind“ eros, pavadintas „Live! Tonight! Sold Out!“. Tai buvo prieš mirtį pradėtas Cobain‘o projektas, užbaigtas likusių grupės narių.

1996-aisiais pasirodęs „From the Muddy Banks of the Wishkah“ taip pat debiutavo pirmoje JAV topo pozicijoje. Po Cobain‘o mirties, Grohl‘as įkūrė grupę „Foo Fighters“ (ankstesni gandai, kad Novoselic‘as taip pat bus grupės narys, galiausiai nepasiteisino) – ir išleido debiutinį albumą „Foo Fighters“ 1995-aisiais. 1997-aisiais sekė diskas „The Colour and the Shape“, o 1999-aisiais – ir „There Is Nothing Left to Lose“. Novoselic‘as tuo tarpu įkūrė trijulę „Sweet 75“, su kuria debiutavo 1997-ųjų pavasarį, o taip pat kartu su buvusiu „Dead Kennedys“ lyderiu Jello Biafra ir buvusiu „Soundgarden“ gitaristu Kim‘u Thayil‘u 2000-aisiais pasivadinę „No W.T.O. Combo“ išleido „gyvą“ albumą „Live From the Battle in Seattle“.

10-ojo dešimtmečio pabaigoje Novoselic‘as pradėjo rinkti legendinės grupės medžiagą – neišleistas dainas per visą „Nirvana“ karjerą. Projektas pasirodyti turėjo 2001-ųjų rudenį (pažymint dešimtąsias albumo „Nevermind“ metines), tačiau tuomet iškilo įvairių teisinių problemų. 1997-aisiais Grohl‘as ir Novoselic‘as įkūrė bendrovę „Nirvana L.L.C.“ kartu su Courtney Love, kuri valdo visą Cobain‘o palikimą. Ši kompanija turėjo rūpintis viskuo, kas susiję su „Nirvana“ – nuo albumų iki nuotraukų. Visgi, visi trys nariai nesugebėjo susitarti dėl to, kokios dainos turėtų patekti į naują rinkinį, todėl viskas nusitęsė net iki teismų, kur Love norėjo panaikinti partnerystę. Galiausiai projektas buvo padėtas į lentyną neapibrėžtam laikui, mat teismuose susitarti nepavyko.

Šaltiniai : http://lt.wikipedia.org/wiki/Nirvana_%28amerikie%C4%8Di%C5%B3_grup%C4%97%29
http://www.music.lt/Nirvana-grupe-41.html

Kai kas kas susiję su Muse (atleiskit už anglų kalbą):
Like Muse Nirvana was a band which comprised of three people who had known each other since their teens.

Muse members grew up listening to Nirvana's "Nevermind", which is one of Christopher Wolstenholme's favourite albums, while Dominic Howard prefers "In Utero". Howard has said that Nirvana "influenced practically everyone at some point".

Both living former members of Nirvana, Krist Novoselic and Dave Grohl, have met Muse. Novoselic appeared on the back-stage guest-list for a 2004 Muse show and Grohl, as the Foo Fighters frontman, has played on a number of festivals with Muse. It is known that Grohl is quite a fan of Muse, especially for their live shows.


Kelios dainos
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Wolfpaw
Žino, kiek CD išleido Muse


Pranešimų skaičius : 109
Join date : 2010-11-19
Age : 20
Miestas : Alytus

RašytiTemos pavadinimas: Re: Grupė Nirvana   2011-01-08, 20:32

Visai neseniai pradėjau jų klausyt, bet dainos nerealios ;]
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Unbroken
Susipažįsta su Muse
avatar

Pranešimų skaičius : 24
Join date : 2011-01-29
Age : 24
Miestas : Utena

RašytiTemos pavadinimas: Re: Grupė Nirvana   2011-01-29, 13:52

Paprastos dainos, bet nesveikos. smile All Apologies, Dumb, Heart Shaped Box mėgstamiausios. smile
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Wolfpaw
Žino, kiek CD išleido Muse


Pranešimų skaičius : 109
Join date : 2010-11-19
Age : 20
Miestas : Alytus

RašytiTemos pavadinimas: Re: Grupė Nirvana   2011-01-29, 16:14

Kad nesveikos tai visiškai pritariu ^^ dainas taip lėtai siunčiuos, bet "Something In The Way", "Heart-Shaped Box", "Breed", "Love Buzz", "Smells Like Teen Spirit", "Lithium", "Polly" ir "Big Cheese" mėgstamiausios
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Sponsored content
RašytiTemos pavadinimas: Re: Grupė Nirvana   

Atgal į viršų Go down
 
Grupė Nirvana
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
muse-lt :: Off-Topic :: Muzika-
Pereiti į: